Naprawa w technologii PDR (z ang. PDR Paintless Dent Removal) zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Fachowcy doceniają oszczędność czasu i surowców – ta technologia nie wymaga od nich: lakierowania, szpachlowania, wymiany elementów.

Lampa NTools LC 340

Lampa posiada 14-sto modułowy przegub umożliwiający ustawienie jej w dowolny sposób pod dowolnym kątem. Dzięki specjalnej przyssawce, możliwe jest przymocowanie lampy w niemal każdym miejscu na karoserii pojazdu.

Światło lampy wytwarzane jest przez 3 taśmy ledowe. Umiejscowione są one w następujący sposób: po zewnętrznej stronie światło zimne, a w środku ciepłe. Każda z taśm ma osobny włącznik, co umożliwia pracę na każdej taśmie z osobna.

Lampa NTools LC 340 zasilana jest baterią umożliwiającą 4-godzinną pracę. Wyposażona jest w zasilacz, który pozwala na ładowanie baterii.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Czynności naprawcze najlepiej wykonywać w odpowiednio zaciemnionym pomieszczeniu oświetlonym światłem sztucznym, jarzeniowym.

Warunkiem koniecznym dla powodzenia naprawy jest zastosowanie odbicia światła w obszarze uszkodzenia wytworzonego przez lampy dedykowane do tej technologii.

Pozwala ono na prawidłową interpretację i ocenę obrazu naprawianego defektu. Umożliwia podjęcie optymalnego toku naprawy.

Lampę ustawiamy zawsze równolegle do prostowanej powierzchni i równolegle do linii oczu operatora.

Tekst: Robert Gromiec